Записване за летни школи по програмиране

Започна записването за летни школи по програмиране:

  • Обучението е организирано в курсове с продължителност от 30 учебни часа.
  • За записване се заплаща такса в размер от 100 лв., в счетоводството на БСУ или по Интернет, посредством БОРИКА.
  • Школа стартира при записани 10 обучаеми.
  • Обучението се провежда събота и/или неделя в БСУ, според предварително обявен График на занятията.
  • Занятията ще стартират през лятото.

CODE@BURGAS 2019

На 17 май 2019 г. Бургаският свободен университет и Община Бургас организираха ученическо състезание по програмиране CODE@BURGAS. В надпреварата участваха 140 деца от 7 училища от Бургас:

  • Английска езикова гимназия „Гео Милев“;
  • Немска езикова гимназия „Гьоте“;
  • Основно училище „Васил Априлов“;
  • Професионална гимназия по електротехника и електроника „Константин Фотинов“;
  • Професионална гимназия по химически технологии „Акад. Н. Д. Зелинский“;
  • Профилирана природоматематическа гимназия „Акад. Н. Обрешков“;
  • Професионална гимназия по компютърно програмиране и иновации.

Официално класиране по възрастови групи:

Група A (11-12 клас)

  • I място: Кирил Алексеев от ПГЕЕ „Константин Фотинов“;
  • II място: Живко Янков от ПГХТ „Акад. Н. Д. Зелинский“;
  • III място: Калин Крумов от ПГЕЕ „Константин Фотинов“.

Група B (9-10 клас)

  • I място: Стоян Христозов от Немска езикова гимназия „Гьоте“;
  • II място: Цветан Андинов от ПГЕЕ „Константин Фотинов“;
  • III място: Алекс Холасян от ПГЕЕ „Константин Фотинов“.

Група C (8 клас)

  • I място: Стелиан Грозев от ППМГ „Акад. Н. Обрешков“ и Антон Славов от ПГКПИ;
  • II място: Тодор Божинов и Илиян Илиев от ПГКПИ;
  • III място: Илиан Янев и Йоана Стоянова от ПГКПИ.

Група Е (4-5 клас)

  • I място: Борис Савов от Основно училище „Васил Априлов“;
  • II място: Борислав Арсенов от ППМГ „Акад. Н. Обрешков“;
  • III място: Мария Колева от Основно училище „Васил Априлов“.

Гости на церемонията по връчване на наградите бяха: Димитър Николов, кмет на Община Бургас; Владимир Крумов, заместник-областен управител на област Бургас; проф. д.п.н. Галя Христозова, ректор на БСУ.

CODE@BURGAS се проведе с финансовата подкрепа на фирмите от IT сектора: ICT Cluster Burgas, Codific, ScaleFocus, TechnoLogica, IBA Bulgaria, ZONABG.NET, Sunderland Global Services.

Европейско Кенгуру

Поради съвпадане на занятието в събота 23.03.2019 г. със състеанието Европейско Кенгуру, учениците от групата C++, които ще ходят на това състезание, могат да проведат своето занатие от 13 до 16 часа, пак в зала 6. За останалите, които няма да участват на състезанието Европейски Кенгуру, школата по C++ ще се проведе нормално от 10 до 13 часа.

Промяна на графика за неделя

На вниманието на обучемите в групите за начинаещи (C++) и напреднали (C#) занятието на 16.03.2019 г. (събота) се налага да бъде изместено на 17.03.2019 г (неделя), поради ангажимен на преподавателите.

Благодарим Ви за разбирането. Моля следете учебният график за евентуални промени.

Старт на нова школа по програмиране за напреднали

На 02.03.2019 Академията за таланти по програмиране към Център по информатика и технически науки при Бургаски свободен университет стартира нова школа по програмиране за напреднали базирана на езика C#. Пожелавам попътен вятър на малчуганите в света на високите технологии.

Старт на нова школа по програмиране за начинаещи

На 02.03.2019 Академията за таланти по програмиране към Център по информатика и технически науки при Бургаски свободен университет стартира нова школа по програмиране за начинаещи базирана на езика C++. Пожелавам попътен вятър на малчуганите в света на високите технологии.

Март 2019 стартират школи по C++ и C#

Внимание: Възможни са промени в графика на дата, час и/или зала, моля следете този сайт за актуализации.

График на занятията за група C++

  • 02.03.2019, час: 10-13, зала: 6
  • 09.03.2019, час: 10-13, зала: 6
  • 16.03.2019, час: 10-13, зала: 6
  • 17.03.2019, час: 10-13, зала: 6
  • 23.03.2019, час: 10-13, зала: 6
  • 30.03.2019, час: 10-13, зала: 6
  • 06.04.2019, час: 10-13, зала: 6
  • 13.04.2019, час: 10-13, зала: 6
  • 20.04.2019, час: 10-13, зала: 6

Списък на обучаемите за група C++

  1. Стефан Димитров
  2. Иван Делев
  3. Рафиел Колибаров
  4. Илиан Петров
  5. Росен Иванов
  6. Ангел Динков
  7. Коста Грунов
  8. Стоян Христозов
  9. Симона Стефанова
  10. Светлозар Стоянов
  11. Стилиан Стайков
  12. Димитър Маренов
  13. Стилиян Стоянов

График на занятията за група C#

  • 02.03.2019, час: 13-16, зала: 6
  • 09.03.2019, час: 13-16, зала: 6
  • 16.03.2019, час: 13-16, зала: 6
  • 17.03.2019, час: 13-16, зала: 6
  • 23.03.2019, час: 13-16, зала: 6
  • 30.03.2019, час: 13-16, зала: 6
  • 06.04.2019, час: 13-16, зала: 6
  • 13.04.2019, час: 13-16, зала: 6
  • 20.04.2019, час: 13-16, зала: 6

Списък на обучаемите за група C#

  1. Александра Есакеев
  2. Кристияна Стойкова
  3. Дарио Глосов
  4. Томас Читадзе
  5. Стоян Николов

Записване за школите по програмиране

  • Обучението е организирано в школи под формата на курсове с продължителност от 30 учебни часа.
  • За записване се заплаща такса в размер от 100 лв., в счетоводството на БСУ или по Интернет, посредством БОРИКА.
  • Школа стартира при записани 10 обучаеми.
  • Обучението се провежда събота и/или неделя в БСУ, според предварително обявен График на занятията.
  • Занятията ще стартират през октомври.

Записани ученици по школи:

Micro:BitC++C#XAMARINASP.NET
26800

Последна актуализация: 28.01.2019 г.

Подкрепете Димитър Минчев за личност на годината

Подкрепете доц. д-р Димитър Минчев номиниран за личност на годината от ръководството на Бургаския свободен университет за активна работа по инициативите Академия за таланти по програмиране и Школа по роботика.

https://apps.facebook.com/my-polls/lichnost-na-burgas-2018

Tренировка на групата по програмиране за начинаещи на C++

На 17.11.2018 от 13:00 до 16:00 часа в зала 29 на БСУ се проведе състезание в електронната тренировъчна система за автоматично оценяване на задачи по програмиране SPOJ. Учениците имаха време от 180 минути за решаване на 18 задачи. Първо, второ и трето място се класираха както следва: Стоян Николов, Весела Петкова и Дарио Глосов. Наградите за първите трима са вафли с различни размери